Primacon – dostawca urządzeń i maszyn do celów transportowych
Transport technologiczny odbywa się dzięki wytrzymałym przenośnikom taśmowym i rolkowym, które umożliwiają przenoszenie ładunków o różnym pochodzeniu z miejsca A do miejsca B. Dzięki wysokiej jakości materiałom użytym do ich budowy, znajdują zastosowaniu w wielu gałęziach przemysłu, również w trudniejszych zadaniach towarzyszącym pracom wydobywczym, w rolnictwie, energetyce czy budownictwie. Współpracując z najwyśmienitszymi producentami maszyn do transportu technologicznego jesteśmy w stanie Państwu dostarczyć urządzenia, które będą sprawdzać się w różnorodnych zadaniach. Wśród nich są przenośniki rolkowe Primacon, które można wykorzystać do transportu ładunków między innymi w przemyśle spożywczym.
Rolki przenośnikowe, na których przemieszczane są poszczególne ładunki mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, ocynkowanej, zwykłej jak i również z tworzyw sztucznych. Służą do transportu ładunków sztukowanych i jednostkowo pakowanych.
Napęd do przenośników taśmowych
Głównym napędem do wszelkiego rodzaju transportów taśmowych są elektrobębny. Sprawdzają się w wielu zadaniach, również w transporcie zewnętrznych, gdy panują trudne warunki. Mają dość prostą budowę, bowiem silnik oraz łożyska okryte są szczelnie stalowym płaszczem o kształcie cylindra, dzięki czemu nie kontaktują się bezpośrednio ze środowiskiem zewnętrznym. Tym samym mechanizm nie jest narażony na różne uszkodzenia mechaniczne pod wpływem niesprzyjających czynników powstałych w czasie produkcji i transportu oraz nie ulega przegraniu. Elektrobębny są proste w montażu i zajmuje niewiele miejsca.
Przenośniki taśmowe - jak wybrać odpowiednie urządzenie?
Transportery taśmowe odgrywają kluczową rolę w przepływie ładunków przemysłowych podczas syklu produkcyjnego. Są to specjalistyczne maszyny, które napędzane są elektrobebnami, motoreduktorami, kołami pasowymi, przekładniami lub łańcuchami. Pozwalają na transport produktów sypkich i sztukowanych na różne odległości z miejsca A do B. Konstrukcja przenośnika musi być solidna, gdyż podczas pracy w zakładzie produkcyjnym narażony jest na duże obciążenia.
W zależności od profilu przemysłu wyróżniamy transport wewnętrzny, w zakładzie produkcyjnym i zewnętrzny czyli pozazakładowy. Ten drugi towarzyszy cięższym zadaniom w przemyśle wydobywczym, energetyce, budownictwie lub rolnictwie. Zwłaszcza tutaj ogromnąrolę odgrywa solidna konstrukcja przenośnika taśmowego, który musi być odporny na zmienne obciążenia oraz niesprzyjające warunki zewnętrzne.